O Vítězslavě a Petrovi

Vítězslava a Petr vyrůstali od dětství spolu v křesťanském sboru, kde si inspirována Petrovo sestrou – houslistkou Janou umanula pětiletá Vítězslava, že bude jednou hrát stejně krásně jako ona a začala v pěti letech docházet do hudební školy. Od té doby její veškeré sólové hudební počiny vždy doprovázel Petr, který také pochází z hudební rodiny. Peterovo dětství bylo ve znamení každodenní tvrdé dřiny a cvičení na klavír. Vítězslava stejně tak od ranných let hrála na housle, z jejichž studia plynule přešla v osmnácti letech na studium zpěvu.
Kromě vystupování po celé ČR mají za sebou společný projekt duchovní hudby a vydání CD církevních písní s názvem Sedmé nebe, které bylo nazpíváno a vydáno jak v českém, tak v anglickém jazyce.
Jejich poslední CD s názvem Soul Whispering obsahuje repertoár muzikálového a popového charakteru.

Pro zakoupení CD mne prosím kontaktujte.

 

Petr Novák, narozen v Plzni studoval hru na klavír nejprve u Jitky Kroupové a Zuzany Durasové na ZUŠ, absolvoval Konzervatoř v Plzni u Jindřicha Durase a Hudební fakultu AMU u doc. Emila Leichnera (1999). Poté byl rok stipendistou DAAD na Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn Bartholdy“ v Lipsku ve třídě nástavbového studia prof. Ulricha Urbana.

Zúčastnil se řady interperetačních kurzů vedených osobnostmi jako Vladimír Krainěv, Eugene Indjic, Nelly Akopian Tamarina, Paul Gulda, Douglas Humpherys a dalších. Je nositelem řady ocenění z mezinárodních klavírních soutěží:
–  O cenu Beethovenova Hradce – 2. cena (1992)
–  Soutěž B. Martinů – 1. cena (1996)
–  2. mezinárodní Jihočeská klavírní soutěž – 1. Cena (1996)
–  soutěž Clary Haskil ve Vevey – postup do čtvrtfinále (1997)

Účastník mistrovských kurzů Nelly Akopian, Eugena Indjiče, Paula Guldy a Vladimíra Krainěva.
Jako sólista také vystoupil se symfonickým orchestrem v Brestu, Plzeňskou filharmonií, Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně, Janáčkovu filharmonií Ostrava a Karlovarským symfonickým orchestrem.

Dále absolvoval řadu recitálů se svojí sestrou houslistkou Janou Novákovou Vonáškovou. Mezi ty nejúspěšnější patří recitály v rámci Pražského jara, dále ve Wigmore Hall v Londýně a v Bridgewater Hall v Manchesteru.

V současné době se věnuje vedle své sólové koncertní činnosti výhradně pedagogické práci na Konzervatoři v Plzni /od roku 2003/ a v ZUŠ Plzeň /od roku 2000/. Vyučuje také soukromě, spolupracuje se serverem hudebka.cz.
Je vyhledávaným partnerem pro komorní projekty sólistů, např. barytonisty Romana Janála, klavíristy Štěpána Kose, houslistky Jany Vonáškové Novákové, houslistky Lucie Novoveské Carlson, mezzosopranistky Vítězslavy Krahmerové a jiných významných umělců.

Vítězslava Krahmerová

 

Vítězslava Krahmerová narozena v Plzni, kde vystudovala oděvní průmyslovou školu – obor návrhářství


Housle

Od pěti let byla pod pedagogickým vedením hře na housle u Vlasty Frieslové na plzeňské ZUŠ. S umístěním na předních místech se účastnila po dobu studií celé řady soutěží jak sólového, tak komorního charakteru v různých hudebních uskupeních, převážně v klavírním triu.
Posléze hrála v několika orchestrech v 1. houslích, včetně irského Cork school of music symphony orchestra a Cork symphony orchestra po dobu 4 let. Účastnila se hudebních kurzů vynikající přední české houslistky Jany Novákové Vonáškové.

5 let hrála v komorním orchestru Consortium Musicum, který se zaměřoval převážně na interpretaci barokní hudby pod vedením uznávaného západočeského dirigenta, pedagoga, cemballisty a varhaníka pana Víta Aschenbrennera s četným vystupováním v České republice i v zahraničí a v rámci mezinárodních festivalů.
Po účinkování v Plzeňském orchestrálním sdružení následoval symfonický orchestr Collegium Musicum v německém Bocholtu. V současné době hraje Vítězslava se symfonickým orchestrem ČVUT Karlovo náměstí v Praze.


Zpěv

Od 18-ti let začala studovat soukromě zpěv u konzervatorních učitelů, z nichž nejvýznamější byla sopranistka, sólistka Státní opery a vynikající pedagožka Simona Procházková.
V posledních letech vykazovala širokou koncertní činnost jako sólistka na poli duchovní hudby s klavíristou Petrem Novákem a taktéž v duu Angelorum s harfistkou Katarínou Ševčíkovou, s kterou se prezentovaly se smíšeným repertoárem složeným z popu, klasické, filmové a muzikálové hudby.

Již 15 let mimo jiné doprovází sólově svatební obřady houslemi i zpěvem na mnoha místech české republiky, ale taktéž v Irsku. Stejně tak je aktivní sólovou umělkyní s hlavním zaměřením na poli pop-klasik žánru.

Bohatá emocionalita Vítězslavy, dlouhodobá zkušenost s publikem a nezaměnitelný hlasový projev propůjčuje jak svatebním obřadům, tak sólovým koncertů pro posluchače nezapomenutelný zážitek i skrz hudbu zajímavý pohled do jejich vlastních niter.

Vítězslava mluví plynně česky, anglicky a německy.

 

Share: